Stronę www 'Łukasz Skąpski' zrealizowano ze środków Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.
Projekt strony: Jakub de Barbaro
Wykonanie strony: Yumi Studio


Łukasz Skąpski pod marką Stocznia Szczecińska im. Adolfa Warskiego wyprodukował limitowaną edycję perfum o nazwie „Stoczniowiec”.
Perfumy
Projekt „Wypoczynek” to próba pokazania, jak współcześnie wygląda wystrój wnętrz polskich domów. Jest to druga część szerszego projektu zatytułowanego „Domopolo”. Projekt zrealizowano ze środków Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.
Wypoczynek
    
Projekt „Grey Cube” to osobista próba nawiązania kontaktu z polską myślą architektoniczną, a dokładniej chaosem urbanistyczno-architektonicznym, z jakim mamy do czynienia w całej Polsce. Projekt zrealizowano ze środków Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.
Grey Cube
„Ark” to dokumentacja fotograficzna i video łodzi mieszkalnych w Sztokholmie, Kopenhadze i Amsterdamie. Projekt powstał dzięki pomocy Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Specjalny wkład w stworzenie tej dokumentacji mieli Agnieszka Drzewiecka, Ernst van der Hoeven i Frans Hupperts z Amsterdamu.
Ark
Ludzie, którzy skonstruowali dla siebie jakieś urządzenie codziennego użytku. Projekt powstał dzięki pomocy Location One, N.Y.C.
Urządzenia
Projekt „Maszyny” dokumentuje traktory ręcznie robione przez rolników z Podhala. W roku 2010 projekt został opublikowany w albumie „Maszyny” przez Fundację Sztuk Wizualnych w Krakowie.
Maszyny
Projekt „Maszyny - Podkarpacie” to drugi rozdział dokumentacji traktorów ręcznie budowanych. Na Podkarpaciu przeważają trójkołowce.
Maszyny - Podkarpacie
    
Przemontowany film wideo z wesela na wsi podkrakowskiej. Projekt powstał dzięki wsparciu Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie.
Wesele
    
"Nieistniejące państwa" to seria 20 godeł byłych państw orbity ZSRR, tzw. bloku wschodniego. Wszystkie z tych państw zmieniły nazwę, system polityczny i godło.
Nieistniejące państwa
    
Film wideo „The Red Line” to seria rozmów z pasażerami Czerwonej linii w Sztokholmie, która łączy najzamożniejsze dzielnice miasta z najbiedniejszymi.
The Red Line
    
LS Motors S-Type - obiekt: ręcznie zrobiony samochód sportowy - zdjęcie: j.w. z konstruktorem - film wideo: podróż samochodem z Łodzi do Warszawy
LS Motors S-Type
    
Praca Siłownie składa się z obiektów (siłowni ręcznie robionych przez młodych ludzi na wsi), serii zdjęć i wideo. W filmie „Fitness” twórcy i właściciele siłowni opowiadają jak ćwiczą.
Fitness